OSNOVNA ŠOLA MIRANA JARCA
Ipavčeva 1
1000 Ljubljana
tel. 01/280 61 00

 

Srečanje z Zavodom za gluhe in naglušne

 

Naša šola je pod vodstvom mentorice Helene Fortuna Jenko vključena v projekt Pogum in v šolsko sodelovanje z Zavodom za gluhe in naglušne. Tako so nas na posebnem srečanju s 7. a in 7. b obiskali učenci predmetne stopnje zavoda v spremstvu likovne pedagoginje Petre Rezar in drugih učiteljev.

 

Predstavili so nam svoj način življenja, šolanja, svoje dileme in svojo kulturo. Naši učenci so jim zastavili veliko zanimivih vprašanj, nato so med njimi in gosti potekale sproščene in živahne pogovorne delavnice, kjer so se skušali izražati v slovenskem znakovnem jeziku. Učenci obeh šol so bili navdušeni nad srečanjem, gostje pa so tudi pohvalili našo šolo, da je zelo lepa.

 

V petek, 14. 12. 2018, bomo z našim druženjem nadaljevali pri pouku likovne umetnosti v 7. a, ko bodo gostujoči učenci z nami kiparili na temo slovenskega znakovnega jezika in abecede.

 

Poleg drugih izdelkov bomo tudi te kipe lahko videli na skupni razstavi v aprilu, kjer bodo gostje sodelovali s svojo točko na otvoritvi.

 
(C)2010 - Osnovna šola Mirana Jarca Ljubljana - Kopiranje vsebine ali delov vsebine prepovedana - Prijava